Loading...

وبلاگ

 • اثرات ضدافسردگی چای سبز بر افسردگی ناشی از سکته مغزی

  اثرات ضدافسردگی چای سبز بر افسردگی ناشی از سکته مغزی

  ۱۳۹۸/۱/۷

  شواهد نشان می‌دهند که استرس اکسیداتیو نقشی در پیشرفت بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی-عروقی و برخی اختلالات روانی ایفا می‌کند. مصرف عصاره‌های چای اثرات مفید در برابر آسیب مغزی ناشی از سکته مغزی ایسکمی (سکته مغزی ناشی از نرسیدن خون به مغز) و علائم افسردگی در شرایط افسرده بودن نشان می‌دهد. مطالعه بر روی موش‌ها نشان داد که چای سبز و چای سبز GGT منجر به تعدیل علائم افسردگی و کاهش استرس اکسیداتیو، بازگرداندن رفتار طبیعی و تا حدی دفاع‌های درون‎زای آنتی‌اکسیدانی می‌شود. این اثرات در چای سبز (GABA (GGT بیشتر بود که می‌تواند به دلیل محتوای پلی‌فنول، تئانین، گلوتامین و کافیئن بیشتر آن نسبت به چای سبز معمولی باشد.

 • محافظت چای رویبوس (Aspalathus linearis) از سیستم عصبی مرکزی

  محافظت چای رویبوس (Aspalathus linearis) از سیستم عصبی مرکزی

  ۱۳۹۷/۱۲/۱۵

  "تخریب سیستم عصبی مرکزی (CNS) مرتبط با سن" تا حدودی به دلیل سمیت گونه‌های اکسیژن فعال تولید شده در مغز است. اثرات محافظتی چای رویبوس در برابر آسیب به سیستم عصبی مرکزی همراه با افزایش سن مورد آزمایش قرار گرفت و با نتایج آزمایشات مشابه در نمونه‌های جوان‌تر مقایسه شد. در عکس‌های MR مغز رت‌های 24 ماهه که چای رویبوس مصرف نکرده بودند، کاهشی در شدت سیگنال در کورتکس مغز، هیپوکامپوس و مخچه مشاهده شد؛ درحالیکه تغییرکمی از شدت سیگنال در عکس‌های MR همان نواحی مغزِ رت‌های 24 ماهه تحت درمان با چای رویبوس مشاهده شد. عکس‌های این نمونه‌ها مشابه عکس‌ رت‌های جوان 5 هفته‌ای بود.

 • اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی بادرنجبویه

  اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی بادرنجبویه

  ۱۳۹۷/۱۲/۸

  مطالعات نشان داده‌اند که بادرنجبویه قادر به تنظیم خلق و خو است. اثرات رفتاری مصرف خوراکی عصاره اتانولی بادرنجبویه در رت‌های ویستار نر و ماده مورد بررسی قرار گرفت. براساس نتایج، ویژگی‌های روانگردان بالقوه بادرنجبویه می‌تواند جایگزین دارویی منحصر به فردی برای برخی اختلال‌های روانی ارائه کند؛ اگرچه این اثرگذاری به نظر می‌رسد وابسته به جنسیت و طول مصرف باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد جنسیت بر سیستم انتقال عصبی اثر می‌گذارد.

 • اثر جنسینگ بر چاقی و میکروبیوتای روده در زنان چاق

  اثر جنسینگ بر چاقی و میکروبیوتای روده در زنان چاق

  ۱۳۹۷/۱۲/۱

  مطالعات حیوانی و انسانی تأثیر قابل توجه میکروب‌ها بر مصرف و ذخیره انرژی و بیماری متابولیکی در فرد را نشان داده‌اند. میکروبیوتای روده یکی از عامل‌های مهم درگیر در کنترل وزن بدن درنظر گرفته می‌شود. برای تشخیص اثر جنسینگ بر میکروبیوتای روده، 10 زن کره‌ای میان سال چاق عصاره‌های جنسینگ را به مدت 8 هفته استفاده کردند. نتایج این مطالعه تأکید دارند که جنسینگ اثر کاهش وزن و اثرات جزئی بر میکروبیوتای روده در تمام شرکت‌کنندگان دارد. علاوه‌بر‌این، اثرات ضدچاقی آن، بسته به ترکیب میکروبیوتای روده پیش از مصرف جینسنگ، متفاوت بود.

 • نحوه عملکرد بربرین موجود در زرشک بر کاهش وزن

  نحوه عملکرد بربرین موجود در زرشک بر کاهش وزن

  ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

  بربرین بر تکثیر سلول‌های چربی اثر دارد و پیشرفت بافت چربی را مهار می‌کند. بربرین باعث کاهش BMI و در نتیجه وزن بدن می‌شود. مصرف 1 گرم بربرین در روز سطح قند خون ناشتا را تا 20 درصد کاهش می‌دهد. بربرین سطوح کلسترول به خصوص کلسترول LDL را پایین می‌آورد.

 • فایده پلی فنول "اولئوروپین" برگ زیتون بر چاقی

  فایده پلی فنول "اولئوروپین" برگ زیتون بر چاقی

  ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

  مکمل تغذیه‌ای همراه با پلی‌فنول‌های برگ زیتون، و به‌ویژه اولئوروپین به عنوان یک استراتژی درمانی برای جلوگیری و درمان چاق شدن پیشنهاد می‌شود. اولئوروپین باعث مهار شکل‌گیری چربی یا بافت چربی می‌شود.

 • اثر "مدت زمان دمگذاری" بر محتوای "پلی فنولی" و "ظرفیت آنتی اکسیدانی" انواع چای سبز، سیاه و دمنوش گیاهی

  اثر "مدت زمان دمگذاری" بر محتوای "پلی فنولی" و "ظرفیت آنتی اکسیدانی" انواع چای سبز، سیاه و دمنوش گیاهی

  ۱۳۹۷/۱۱/۱۰

  در مطالعه‌ای‌ مشاهده شده که صرف نظر از نوع چای اکثر پلی فنول‌ها در طول 5 دقیقه اول دمگذاری از برگ استخراج می شوند و مدت زمان دمگذاری بر پلی فنول کل اثرگذار است. اما ظرفیت آنتی اکسیدانی چای‌ها پس از 5 دقیقه و 10 دقیقه دمگذاری با یکدیگر تفاوت چشمگیری نداشتند. همچنین در این مطالعه مشاهده شد که چای‎های متفاوت با غلظت ترکیبات پلی فنولی یکسان، توانایی متفاوت در مهار رادیکال آزاد دارند.

 • تاثیر خاصیت آنتی اکسیدانی چای سبز بر زیبایی و سلامت پوست

  تاثیر خاصیت آنتی اکسیدانی چای سبز بر زیبایی و سلامت پوست

  ۱۳۹۷/۱۱/۳

  چای سبز خواص آنتی‌اکسیدانی حتی بیشتر از ویتامین‌های شیمیایی قوی دارد. پلی‌فنول‌های چای سبز می‌توانند برای کاهش تولید سبوم در پوست و درمان آکنه ولگاریس مورد استفاده قرار بگیرند. در مطالعه‌ای مصرف موضعی عصاره چای سبز باعث کاهش چربی پوست به میزان 60 درصد شد.

 • وضعیت آنتی اکسیدانی بدن انسان پس از نوشیدن آبمیوه تمشک

  وضعیت آنتی اکسیدانی بدن انسان پس از نوشیدن آبمیوه تمشک

  ۱۳۹۷/۱۰/۲۶

  تمشک ارزش دارویی، آرایشی و تغذیه‌ای دارد. (بخش‌های هوایی) این گیاه حاوی مواد معدنی، فلاوونوییدها، گلیکوزیدها، ترپن‌ها، اسیدها و تانن‌ها است که فعالیت دارویی گوناگون مانند آنتی‌اکسیدان، ضدسرطان‌زایی، ضدالتهاب، ضدمیکروب، ضددیابت، ضداسهال و ضدویروس نشان می‌دهد. نوشیدن آبمیوه تمشک باعث بالا رفتن سطح آنتی اکسیدان‌های بدن می‌شود.

 • بررسی تأثیر شاخص گلایسمی عسل بر قند خون

  بررسی تأثیر شاخص گلایسمی عسل بر قند خون

  ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

  کربوهیدرات‌های با حداقل و حداکثر شاخص گلایسمی (GI) به ترتیب باعث گلوکز خون پایین و بالا می‌شوند. عسل‌های با GI کم در مقایسه با عسل‌های با GI بالا ارزشمندتر هستند. رژیم غذایی با GI پایین دارای فوایدی برای سیستم متابولیکی از جمله دیابت شیرین و بیماری‌ عروق کرونر قلب است. در مطالعه‌ای به این نتیجه رسیدند که عسل ترشح انسولین را تحریک می‌کند، سطوح گلوکز خون را کاهش می‌دهد، غلظت هموگلوبین را بالا می‌برد و پروفایل‌های لیپید را بهبود می‌دهد. مصرف عسل در بیماران دیابتی هنوزهم موانع و چالش هایی دارد و برای رسیدن به نتایج بهتر نیاز به جامعه آماری بزرگتر و مطالعات کنترل شده بالینی چند مرکزی است.

 • درمان گیاهی برای کنترل سندرم روده تحریک پذیر

  درمان گیاهی برای کنترل سندرم روده تحریک پذیر

  ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

  سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یک اختلال عملکردی روده همراه با شیوع بالاست. شاهتره به سبب داشتن فعالیت ضداسپاسم، بر بیماری IBS تاثیر دارد و درد مربوط به IBS را کاهش می‌دهد. نعناع فلفلی نیز فعالیت ضدمیکروبی و ضداسپاسم نشان داده است و باعث کاهش تحرکات سیستم گوارش می‌شود. در مطالعه‌ای نعناع فلفلی باعث کاهش شدت درد شکمی، کاهش بادکردگی شکم، کاهش دفعات دفع مدفوع، کاهش بوربوریگمی (صدای معده) و نفخ شد. همچنین باعث کاهش درد شکمی در کودکان مبتلا به IBS می‌شود.

 • هل: کاهنده فشار خون و بهبوددهنده وضعیت آنتی‌اکسیدانی بدن

  هل: کاهنده فشار خون و بهبوددهنده وضعیت آنتی‌اکسیدانی بدن

  ۱۳۹۷/۱۰/۵

  یک قاشق چایخوری پودر هل به همراه مقدار کمی عسل دوبار در روز در موارد فشار خون بالا و بیماری قلبی توصیه شده است. در مطالعه‌ای به 20 نفر که پرفشاری خون اولیه در مرحله 1 به تازگی در آن‌ها تشخیص داده شده بود، 3 گرم پودر هل در 2 دوز تقسیم شده به مدت 12 هفته داده شد. نتایج نشان دادند که هل به طور مؤثری باعث کاهش فشار خون، افزایش فیبرینولیز و بهبود وضعیت آنتی‌اکسیدانی، بدون تغییر قابل توجهی در سطوح لیپیدها و فیبرینوژن خون در افراد مبتلا به پرفشاری خون مرحله 1 می‌شود.

 • تاثیر عسل بر جلوگیری از انتشار سلول‌های سرطانی در بدن

  تاثیر عسل بر جلوگیری از انتشار سلول‌های سرطانی در بدن

  ۱۳۹۷/۹/۲۸

  کاربرد موضعی عسل از انتشار سلول‌های سرطانی در بدن جلوگیری می‌کند. براساس آزمایش انجام شده برروی موش‌ها، مشاهده شد که با کاربرد عسل پیش و پس از جراحی، انتشار سلول‌های سرطانی در بدن آن‌ها کاهش یافت. ویژگی‌های فیزیولوژیکی و شیمیایی عسل از زخم در برابر انتشار سلول‌های تومورال محافظت می‌کند.

  • کاربرد موضعی عسل در درمان رزاسه

   ۱۳۹۷/۹/۱۴

   به طور علمی ویژگی‌های ضدمیکروبی و بهبوددهندگی زخم مربوط به عسل‌های دارای خاصیت درمانی توسط محققین کشف شده است. در مطالعه‌ای مصرف موضعی ترکیب عسل و گلیسرین به مدت 8 هفته باعث بهبود رزاسه (قرمزی و تورم پوست) شد....

  • کُرُوم و پلی‌فنول‌های دارچین حساسیت انسولینی را بهبود می‌دهند

   کُرُوم و پلی‌فنول‌های دارچین حساسیت انسولینی را بهبود می‌دهند

   ۱۳۹۷/۹/۷

   کُرُوم و پلی‌فنول‌های موجود در دارچین باعث بهبود حساسیت انسولینی می‌شوند. پلی‌فنول‌های دارچین حساسیت انسولینی را در بدن موجود زنده، در مطالعات حیوانی و انسانی بهبود داده است. در مطالعه‌ای افراد مبتلا به سندرم متابولیک با مصرف عصاره آبی دارچین، گلوکز سرم ناشتا، فشار خون سیستولیک و درصد چربی بدن آن‌ها بهبود و توده بدنی بدون چربی آن‌ها افزایش یافته بود. در زنان با مقاومت انسولینیِ مرتبط با سندرم تخمدان پلی‌کیستیک، مصرف عصاره آبی دارچین باعث بهبود‌ در وضعیت گلوکز ناشتا، تحمل گلوکز و حساسیت انسولینی شده است. تمامی این اثرات با مدت زمان مصرف کروم و دارچین و میزان چاقی و عدم تحمل گلوکز افراد وابسته است.

  • رزماری یک گیاه درمانی بالقوه در مهار افزایش وزن

   رزماری یک گیاه درمانی بالقوه در مهار افزایش وزن

   ۱۳۹۷/۸/۳۰

   دی‌ترپن‌ها و تری‌ترپن‌های فنولی و فنولیک اسیدهایی مانند کارنوسیک اسید (CA)، کارنوسول، رزمانول، اورسولیک اسید، بتولینیک اسید و رزمارینیک اسید (RA) مهمترین اجزاء فعال دارویی رزماری هستند. عصاره آبی استاندارد رزماری حاوی کارنوسیک اسید (CA) در غلظت 20 درصد در موش‌های دارای رژیم غذایی با چربی بالا، به طور قابل توجهی افزایش وزن و سطوح کلسترول را به واسطه افزایش دفع چربی و انرژی از طریق مدفوع، مهار فعالیت آنزیم لیپاز پانکراس و فعالسازیPPAR-γ کاهش داد. براساس مطالعه دیگر مصرف رژیم غذایی حاوی عصاره اتانولی رزماری غنی از کارنوسیک اسید باعث تعدیل لیپیدهای سرم، افزایش وزن مدفوع و کاهش وزن‌گیری در رت‌های ماده چاق شد......

  • تأثیر مثبت عسل بر تسریع بهبودی عفونت های شدید زخم

   تأثیر مثبت عسل بر تسریع بهبودی عفونت های شدید زخم

   ۱۳۹۷/۸/۲۳

   عسل تأثیر ممانعت کننده‌ای بر رشد 60 گونه باکتریایی اعم از هوازی، بی‌هوازی، گرم مثبت و گرم منفی دارد و نیز در ترمیم و بهبود زخم مؤثر است. عسل در رفع عفونت‌های باکتریایی و ترمیم زخم موثرتر از ضدعفونی کننده‌های موضعی از جمله اسپیریت و بتادین است. کاربرد موضعی عسل رقیق نشده خام می‌تواند عفونت‌های باکتریایی را سریع‌تر نابود کند و دوره مصرف آنتی‌بیوتیک و مدت زمان بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهد.......

  • زینگرون: ترکیب اصلی ضداسهال زنجبیل

   زینگرون: ترکیب اصلی ضداسهال زنجبیل

   ۱۳۹۷/۸/۹

   اشرشیاکلای اندوتوکسین‌هایی را آزاد می‌کند که تحرک دستگاه گوارش مانند بخش کولون روده‌ها را مهار می‌کنند. زینگرون توانایی مهار انتروتوکسین‌های مربوط به گونه‌های بیماری‌زای مختلفِ باکتری E. coli را که باعث مهار تحرک بخش کولون روده در رت‌ها می شوند را دارد. زینگرون ترکیب تند زنجبیل است که اثر مهاری بر تحرک کولونی از طریق عملکرد مستقیم بر ماهیچه‌های صاف کولون دارد. زینگرون مسئول فعالیت ضداسهال زنجبیل است...

  • ویژگی ضد سمیت فلزی کاتچین چای سبز

   ویژگی ضد سمیت فلزی کاتچین چای سبز

   ۱۳۹۷/۸/۲

   اثرات زیانبار گوناگون بر سلامت در مواجه با فلزات سنگین موجود در محیط زیست یک دغدغه جدی و چالش در سطح جهانی است. کادمیوم یک فلز بسیار سمی است که در مناطق صنعتی یافت می‌شود. کاتچین چای سبز دارای فعالیت آنتی‌اکسیدانی و حبس رادیکال‌های آزاد است که سیستم سم‌زدایی را تحریک می‌کند. در مطالعه‌ای به منظور تشخیص اثر آنتی‌اکسیدانی و ضد سمیت فلزی کاتچین چای سبز برعلیه کادمیوم کلراید در موش، مشاهده شد که مؤثرترین دوز کاتچین 7500 میکروگرم است؛ این دوز کاتچین آنزیم‌های فاز I و II، و پارامترهای آنتی‌اکسیدانی را افزایش و لیپید پراکسیداسیون را کاهش داد. بنابراین کاتچین چای سبز قدرت کاهش اثرات زیان‌آور کادمیوم کلراید را در پستانداران دارد.

  • کاربرد دارویی زعفران برای یادگیری و تقویت حافظه

   کاربرد دارویی زعفران برای یادگیری و تقویت حافظه

   ۱۳۹۷/۷/۲۵

   جدا از کاربرد زعفران در تهیه غذا، به طور گسترده‌ای به عنوان یک گیاه دارویی به منظور ارتقاء سلامتی انسان به‌ویژه در آسیا استفاده شده است. کلاله‌های زعفران برای محتوای کاروتنوییدها، آلفا-کروستین و گلیکوزید کروسین (مسئول رنگ زرد زعفران) و پیکروکروسین، آگلیکون سافرانال (مسئول عطر زعفران)، کاروتنوییدهای آنتی‌اکسیدانی لیکوپن و زئازانتین و ویتامین B2شناخته می‌شوند. در مطالعه‌ای بر روی موش‌ها مشاهده شد که عصاره زعفران یا اجزاء فعال آن، کروستین و کروسین، می‌توانند برای درمان اختلالات نوروژنیک (تخریب‌کننده عصب) همراه با اختلال حافظه مفید باشند.

  • اثر گل محمدی بر افزایش ترشح هورمون‌های جنسی

   اثر گل محمدی بر افزایش ترشح هورمون‌های جنسی

   ۱۳۹۷/۷/۱۸

   گل محمدی یک گیاه دارویی است که میل جنسی را همانطور که در طب سنتی توصیه شده، افزایش می‌دهد. در مطالعه‌ای بر روی رت ها مشخص شد که مصرف روزانه گل محمدی در دوزهای 200 و 400 (میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن) پس از 3 هفته سطوح سرمی FSH، LH و تستسترون را افزایش داد.

  • اثر ویتامین C و شیرین‌کننده زایلیتول بر میزان جذب روده‌ای کاتچین‌های چای سبز

   اثر ویتامین C و شیرین‌کننده زایلیتول بر میزان جذب روده‌ای کاتچین‌های چای سبز

   ۱۳۹۷/۷/۱۱

   اِپی‌کاتچین (EC) در مقایسه با سایر کاتچین‌های چای سبز جذب روده‌ای کمتری دارد. افزودن زایلیتول و ویتامین C و در ترکیب با یکدیگر میزان انتقال کاتچین‌های غیرگالاته مانند اِپی‌کاتچین (EC) و اِپی‌گالوکاتچین (EGC) را افزایش می‌دهد. ویتامین C بر انتقال روده‌ای اِپی‌کاتچین (EC) مؤثرترین ترکیب است. می‌توان نتیجه گرفت که با متعادل‌سازی فرمولاسیون چای سبز با ویتامین C و زایلیتول تحویل و قابلیت دسترسی زیستی کاتچین‌ها در انسان‌ها افزایش می‌یابد.

  • چگونه ترکیب چای می‌تواند بدن و مغز شما را محافظت کند

   چگونه ترکیب چای می‌تواند بدن و مغز شما را محافظت کند

   ۱۳۹۷/۷/۷

   اثرات محافظتی درمان با اِپی‌گالوکاتچین-3-گالات (EGCG) بر مقاومت انسولینی و اختلال حافظه ناشی از یک رژیم غذایی با چربی بالا و فروکتوز بالا (HFFD) بررسی شد. نتایج پس از 4 ماه نشان دادند که ECGC: 1- از اختلال حافظه ناشی از رژیم غذایی با چربی بالا و فروکتوز بالا جلوگیری کرد. 2- مقاومت انسولینی و اختلال شناختی را بهبود داد. 3- التهاب عصبی طولانی مدت ناشی از HFFD را بازسازی کرد. 4- گلوکز بالا و مقاومت انسولینی ناشی از گلوکزآمین را در سلول‌های عصبی معکوس کرد.

  • عسل طبیعی، عامل ضدمیکروبی و محافظ در برابر پوسیدگی دندان

   عسل طبیعی، عامل ضدمیکروبی و محافظ در برابر پوسیدگی دندان

   ۱۳۹۷/۵/۸

   عسل دارای pH پایین و غلظت اسمزی بالا همراه با ترکیب آنزیمی هیدروژن پراکسید است که باعث خاصیت ضدمیکروبی عسل می شود. شرایط محیطی و منطقه جغرافیاییِ منابع گل‌های مورد استفاده باعث ایجاد تفاوت در نوع و میزان فعالیت ضدمیکروبی عسل‌ها است. عملکرد ضدباکتریایی عسل عمدتا به دلیل هیدروژن پراکسید تولید شده ناشی از آنزیم گلوکز اکسیداز زنبور عسل است. اثر "محافظت در برابر پوسیدگی" عسل، مربوط به ویژگی ضدباکتریایی آن است؛ که از رشد باکتری عامل پوسیدگی دندانی جلوگیری می‌کند. در یک مطالعه مشاهده شد که مصرف عسل نسبت به نوشیدن آب میوه، برای بهداشت دهان و دندان ایمن‌تر و کم ضررتر است.

  • گنجاندن چای داغ در برنامه‌ی غذایی به کاهش وزن کمک می‌کند

   گنجاندن چای داغ در برنامه‌ی غذایی به کاهش وزن کمک می‌کند

   ۱۳۹۷/۵/۳

   مطالعات آزمایشگاهی و برخی از مطالعات مداخله‌ای پتانسیل فواید سلامتی‌بخش چای داغ را نشان داده اند. در بررسی بین افراد بزرگسالان در کشور تایوان مشاهده شد که مصرف همیشگی چای (در درجه اول چای سبز و اولانگ) با نسبت (دور کمر: باسن) کمتر مرتبط بود. همچنین در بین هلندی‌ها، مصرف چای سیاه با BMI (شاخص توده بدنی) پایین‌تر مرتبط بود. ارتباط بین مصرف چای (ارزیابی چای داغ و سرد به طور جداگانه) و شاخص‌های سندرم متابولیک بزرگسالان آزمایش شد. مصرف‌کنندگان چای میانگین اندازه دور کمر و BMI پایین‌تری، نسبت به افرادی که چای مصرف نمی‌کردند، داشتند. مصرف چای داغ به طور معکوس با چاقی در ارتباط بود و ؛ افرادی که چای سرد می‌نوشیدند شاخص توده‌ی بدنی (BMI) بالاتر و دور کمر بزرگ‌تری داشتند.

  • بررسی اثر ضدجهش و ضد سرطان چای سیاه دارجیلینگ

   بررسی اثر ضدجهش و ضد سرطان چای سیاه دارجیلینگ

   ۱۳۹۷/۴/۲۷

   در مطالعه‌ای فعالیت ضد جهش و ضد سرطان عصاره چای دارجیلینگ در دو گونه باکتری جهش یافته سالمونلا تیفی موریم با استفاده از تست سرطان‌زایی برعلیه عامل جهش‌زای "بنزو (a) پیرن"، در حضور/عدم حضور فعال‌کننده متابولیکی (S9) سنجیده شد. نتایج مطالعه، فعالیت ضد جهش‌زایی چای دارجیلینگ را بر ‌علیه گونه‌های باکتریایی نشان داد. در سلول‌های لنفوسیت انسانی که در معرض "بنزو (a) پیرن" قرار داشتند و سپس با عصاره چای دارجیلینگ تیمار شدند، یک کاهش قابل توجهی در تشکیل میکرونوکلویید (MN) مشاهده شد. این مطالعه به طور واضح بیانگر فعالیت ضد سرطانی عصاره چای سیاه دارجیلینگ، از طریق مکانیسم "القاء مرگ سلولی" در برابر رده سلولی U937 بود.

  • اهمیت تغذیه با عسل در سال‌های اولیه زندگی

   اهمیت تغذیه با عسل در سال‌های اولیه زندگی

   ۱۳۹۷/۴/۲۵

   در طب مدرن مانند روش طب سنتی، استفاده از عسل در تغذیه کودکان توصیه می‌شود. می‌توان عسل را به شیرهای جایگزین شیر مادر به منظور تغذیه کودکان نارس افزود. اعضای بدن کودک به منظور رشد و چابکی او به غذاهای پرکالری احتیاج دارند. عسل، غنی از کالری و انواع ویتامین‌ها، برای رشد هماهنگ ارگانیسم‌های جوان و حفظ سلامت ارزشمند است. تغذیه نوزادان با عسل باعث بهبود حافظه و رشد آن‌ها، کاهش اضطراب و افزایش عملکرد کودکان در مراحل بعدی زندگی آن‌ها خواهد شد.....

   • تاثیر بهارنارنج بر بهبود کیفیت خواب

    تاثیر بهارنارنج بر بهبود کیفیت خواب

    ۱۳۹۷/۴/۱۳

    کاهش سطح هورمون استروژن با طیف وسیعی از علائم یائسگی مرتبط است؛ متداول‌ترین علائم وازوموتور (تغییر قطر رگ‌ها) شامل گرگرفتگی و تعرق‌های شبانه است. علائمی نظیر تحریک‌پذیری، عصبانیت و افسردگی نیز در این دوره بدتر می‌شوند. در مطالعه‌ای با مشاهده اثر مثبت بهارنارنج و اسطوخدوس بر کیفیت خواب در زنان یائسه، می‌توان پیشنهاد کرد که این دو گیاه می‌توانند برای بهبود کیفیت خواب در این گروه زنان استفاده شوند....

   • چای ماسالا، عامل خوشمزه‌ی محافظ در برابر عوامل شیمیایی، التهاب و سرطان ​

    چای ماسالا، عامل خوشمزه‌ی محافظ در برابر عوامل شیمیایی، التهاب و سرطان ​

    ۱۳۹۷/۴/۶

    ادویه‌ها، حاوی غلظت‌های بالایی از فیتوکمیکال‌هایی مانند ترپنوییدها و پلی فنول‌ها، دارای عوامل بالقوه درمانی هستند. استفاده‌ی ایمن از ادویه‌ها در رژیم غذایی و نوشیدنی‌ها سابقه طولانی دارد. ترکیبات مفید بسیاری در ادویه ها وجود دارند؛ به طور مثال لیمونن، تیمول، سینام‌آلدهید، منتول و پینن‌ها؛ که باعث همپوشانی و یا تقویت خواص یکدیگر می‌شوند. ادویه‌های بسیاری مانند هل، دارچین، فلفل سیاه، میخک و زنجبیل به عنوان "محافظ در برابر عوامل شیمیایی" و "عوامل درمانی" در بیماری سرطان نشان داده شده‌اند. زنجبیل به طور متداول در طب گیاهی برای اثر ضدالتهابی استفاده می‌شود. هل ادویه‌ای بسیار معطر و متمایز و حاوی 8 درصد اسانس روغنی است. ترکیب اُکالیپتول (8،1-سینئول) موجود در هل باعث تسکین کولیت ناشی از مواد شیمیایی می‌شود. این ترکیب ترپنوییدی خاصیت ضدالتهابی دارد. عصاره آبی خام چوب دارچین، رشد رده‌های سلولی سرطان سیستم لنفوسیتی و سرطان خون را در روشی وابسته به غلظت مهار می‌کند. مصرف ادویه‌ها، مخصوصا مصرف مقادیر بالای زردچوبه و گیاهان در چای ماسالا ممکن است باعث برخی از اثرات محافظتی شود.

   • تنظیم سطح کلسترول خون با مصرف عسل

    تنظیم سطح کلسترول خون با مصرف عسل

    ۱۳۹۷/۴/۴

    براین‌اساس مصرف منظم عسل بر کنترل قند یا گلوکز خون و بهبود پروفایل لیپیدهای بدن اثرات مطلوب دارد که به طور مستقیم و غیرمستقیم منجر به کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی می‌شود. براساس مشاهدات علمی، مصرف مداوم 75 گرم عسل حل شده در 250 میلی لیتر آب به مدت 15 روز سطوح لیپید را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین مصرف 70 گرم عسل طبیعی به مدت 30 روز باعث کاهش کلسترول کل، کلسترول LDL (کلسترول بد)، تری‌گلیسرید و پروتئین واکنشی C می‌شود.

   • مروری اجمالی: تأثیر مصرف چای سبز بر میزان اکسیداسیون، متابولیسم و دفع چربی بدن

    مروری اجمالی: تأثیر مصرف چای سبز بر میزان اکسیداسیون، متابولیسم و دفع چربی بدن

    ۱۳۹۷/۳/۳۰

    براساس مطالعات محققین بر روی مدل حیوانی، مصرف ترکیب اِپی‌گالوکاتچین‌گالات EGCG)) چای سبز به همراه رژیم غذایی پرچرب، به‌طور قابل توجهی سرعت افزایش وزن را آهسته‌تر می‌کند. همچنین مصرف مکمل چای سبز باعث محدود شدن جذب چربی، از طریق افزایش دفع چربی در مدفوع، می‌شود. مصرف حاد عصاره چای سبز باعث افزایش اکسیداسیون چربی در طول ورزش استقامتی متعادل نیز می‌شود و حساسیت انسولینی و تحمل گلوکز را در مردان جوان سالم بهبود دهد....

   • کاهش 74 درصدی بیماری گلوکوم (آب سیاه چشم) با مصرف روزانه یک فنجان چای داغ

    کاهش 74 درصدی بیماری گلوکوم (آب سیاه چشم) با مصرف روزانه یک فنجان چای داغ

    ۱۳۹۷/۳/۲۳

    گلوکوم یا آب سیاه چشم، شرایطی است که در آن فشار مایع در داخل چشم افزایش می‌یابد و می‌تواند به عصب بینایی آسیب برساند. براساس آمار سازمان جهانی بهداشت (WHO)، این بیماری دومین عامل کوری چشم در جهان است. براساس ارزیابی انجام شده در کالیفرنیا، مصرف روزانه یک فنجان چای داغ حاوی کافئین باعث کاهش 74 درصدی ابتلا به این بیماری می‌شود.....

   • اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی بادرنجبویه
    اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی بادرنجبویه

    Melissa officinalis L عموما به عنوان Lemon balm (بادرنجبویه) شناخته شده، یک درختچه چندساله از خانواده Lamiaceae است. اگرچه، در طول قرون وسطی این گیاه معطر اغلب در اروپا یافت می‌شد، اما در حال حاضر در سراسر دنیا کشت می‌شود. ....

    ادامه...
   • فواید مصرف گزنه برای بهبود میل جنسی و سلامت پروستات
    فواید مصرف گزنه برای بهبود میل جنسی و سلامت پروستات

    گزنه (Stinging nettles) در سراسر دنیا در مکان‎هایی با آب و هوای معتدل یافت می‌شود. ریشه‌ها و برگ‌های این گیاه به صورت دارویی با اهداف مختلف استفاده می‌شوند. گزنه می‌تواند در مواقع کاهش میل جنسی به دلیل توانایی‌اش در فعال نگه داشتن تستوسترون مفید باشد.

    ادامه...
   • آگهی در خواست همکاری :
    آگهی در خواست همکاری :

    شرایط ویژه همکاری در سراسر کشور با اولویت تهران آموزش جامع و رایگان اولیه کسب در آمد از شبکه مجازی شغل دوم پر در آمد ایجاد بستر اقتصادی بر...

    ادامه...